Təlim və potensialın artırılması
Təlim və potensialın artırılması Fermerlərin bilik və bacarıqlarının yüksəldilməsi, müasir kənd təsərrüfatı texnologiyalarının mənimsədilməsi və davamlı istehsal mədəniyyətinin təşviqi məqsədilə hərtərəfli təlim və inkişaf proqramları həyata keçiririk. Təlimlərimiz nəzəri biliklərlə yanaşı, real sahə nümunələri və nümayiş layihələri vasitəsilə praktiki təcrübə qazandırır. Bu yanaşma, fermerlərin mövsümi və uzunmüddətli uğur üçün zəruri olan texniki və strateji bacarıqları […]
Fermerlərin bilik və bacarıqlarının yüksəldilməsi, müasir kənd təsərrüfatı texnologiyalarının mənimsədilməsi və davamlı istehsal mədəniyyətinin təşviqi məqsədilə hərtərəfli təlim və inkişaf proqramları həyata keçiririk. Təlimlərimiz nəzəri biliklərlə yanaşı, real sahə nümunələri və nümayiş layihələri vasitəsilə praktiki təcrübə qazandırır. Bu yanaşma, fermerlərin mövsümi və uzunmüddətli uğur üçün zəruri olan texniki və strateji bacarıqları qazanmasına şərait yaradır.
Hazırlıqlı fermerlər – güclü sektor
Təlimlər fermerlərə yalnız mövsümi işlər üçün deyil, həm də uzunmüddətli inkişaf üçün bilik və bacarıqlar qazandırır. Nəticədə kənd təsərrüfatı sektorunun məhsuldarlığı, rəqabət qabiliyyəti və dayanıqlılığı yüksəlir.
• Fermerlər beynəlxalq standartlara uyğun təcrübələri mənimsəyir.
• Öyrənilən üsullar dərhal sahədə sınaqdan keçirilir.
• Su, gübrə və enerji istifadəsi optimallaşdırılır.
• Ekoloji tarazlıq qorunur, gələcək nəsillər üçün sağlam resurslar saxlanılır.
Xidmət kimlər üçün nəzərdə tutulub?
Pambıq sektorunda fəaliyyət göstərən bütün fermerlər və əməkdaşlar üçündür.
Kənd təsərrüfatı regional təlim mərkəzlərində və ya birbaşa sahə şəraitində.
Əsas proqramlar APİA üzvləri üçün pulsuzdur, xüsusi mövzulu təlimlərdə nominal iştirak haqqı tətbiq oluna bilər.

Обучение и наращивание потенциала
Обучение и наращивание потенциала Мы реализуем комплексные программы обучения и развития для улучшения знаний и навыков фермеров, внедрения современных сельскохозяйственных технологий и продвижения культуры устойчивого производства. Наши курсы дают теоретические знания, а также практический опыт на реальных примерах и демонстрационных проектах. Этот подход дает фермерам технические и стратегические навыки, необходимые для сезонного и долгосрочного успеха [...]
Мы реализуем комплексные программы обучения и развития для улучшения знаний и навыков фермеров, внедрения современных сельскохозяйственных технологий и продвижения культуры устойчивого производства. Наши курсы дают теоретические знания, а также практический опыт на реальных примерах и демонстрационных проектах. Такой подход позволяет фермерам приобрести технические и стратегические навыки, необходимые для сезонного и долгосрочного успеха.
Подготовленные фермеры – сильный сектор
Тренинги дают фермерам знания и навыки не только для сезонной работы, но и для долгосрочного развития. В результате повышается производительность, конкурентоспособность и устойчивость сельскохозяйственного сектора.
• Фермеры применяют методы, соответствующие международным стандартам.
• Изученные методы немедленно проверяются в полевых условиях.
• Оптимизируется использование воды, удобрений и энергии.
• Экологический баланс сохраняется, полезные ресурсы сохраняются для будущих поколений.
Оно предназначено для всех фермеров и работников хлопкового сектора.
В сельскохозяйственных региональных учебных центрах или непосредственно в полевых условиях.
Основные программы бесплатны для членов APIA, тогда как за специализированные учебные курсы может взиматься символическая плата.