Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı və emalı sahəsində sahibkarlıq fəaliyyətinə maneələrin müəyyənləşdirilməsi üzrə Altqrupun görüşü keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İqtisadi Şurasının Sahibkarlıq Fəaliyyətinə Maneələrin Aradan Qaldırılması və Biznes Mühitinin Yaxşılaşdırılması üzrə İşçi Qrupu tərəfindən təşkil olunan Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı və emalı sahəsində sahibkarlıq fəaliyyətinə maneə və çətinliklərin müəyyənləşdirilməsi və müvafiq təkliflərin hazırlanması üzrə Altqrup üzvləri görüş keçiriblər.
Görüşdə Altqrupun fəaliyyət prinsipləri, qarşıya qoyulan vəzifələr müzakirə olunub, fikir mübadiləsi aparılıb və bir sıra qərarlar qəbul edilib. Sahibkarlara economicreforms.gov.az elektron platformasının imkanları və texniki istifadəsi haqqında təqdimat edilib, bu istiqamətdə suallar cavablandırılıb.
Daha sonra Koordinasiya Qrupuna üzvlərin seçilməsi ilə bağlı təlimat təqdim olunub və namizədliyini irəli sürən sahibkarların qeydiyyatı aparılıb. Keçirilən səsvermə nəticəsində Koordinasiya Qrupunun tərkibi müəyyən edilib.
Nəticədə, Altqrupun Koordinasiya Qrupunun rəhbəri vəzifəsi Azərbaycan Meyvə-Tərəvəz İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasının sədri Bəşir Quliyevə həvalə olunub.
Mənbə: Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı və emalı sahəsində sahibkarlıq fəaliyyətinə maneələrin müəyyənləşdirilməsi üzrə Altqrupun görüşü keçirilib – İqtisadi Şura – Sahibkarlıq fəaliyyətinə maneə və çətinliklərin aradan qaldırılması və biznes mühitinin yaxşılaşdırılması islahatları üzrə İşçi Qrupu

A meeting of the Subgroup on Identifying Barriers to Entrepreneurial Activity in the Field of Agricultural Production and Processing was held.
A meeting was held with the members of the Subgroup on Identifying Obstacles and Challenges to Entrepreneurial Activity in the Field of Agricultural Production and Processing and Preparing Relevant Proposals, organized by the Working Group on Eliminating Barriers to Entrepreneurial Activity and Improving the Business Environment of the Economic Council of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the Subgroup’s operating principles and assigned tasks were discussed, ideas were exchanged, and a number of decisions were adopted. A presentation was made to entrepreneurs on the capabilities and technical use of the electronic platform economicreforms.gov.az and their questions related to this topic were answered.
Subsequently, instructions regarding the selection of members for the Coordination Group were presented, and the registration of entrepreneurs who nominated themselves was carried out. Based on the voting results, the composition of the Coordination Group was determined.
As a result, the position of the Head of the Coordination Group of the Subgroup was entrusted to Bashir Guliyev, Chairman of the Azerbaijan Fruit and Vegetable Producers and Exporters Association.